زبان EN AR
+
اندازه قلم
-
رنگ
  • تاریخ انتشار : 1402/09/02 - 08:58
  • تعداد بازدید : 85
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 78
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
پویش ملی غربالگری دیابت و فشار خون سال 1402

پویش ملی غربالگری دیابت و فشار خون سال 1402

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۲۰ آبان ماه تا پایان آذرماه ۱۴۰۲ پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا را با مشارکت و تعامل معاونت بهداشت، معاونت درمان و معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کلیه دانشگاه‌ها، دانشکده‌های علوم پزشکی کشور و هیئت‌مدیره‌های نظام پزشکی به اجرا خواهد گذاشت.
به گزارش وب‌دا همدان، دیابت و پرفشاری خون با اینکه در سطح اول پیشگیری اهمیت می‌یابند و روش‌های سالم زندگی (سبک زندگی سالم) تا حد زیادی از بروز آن‌ها پیشگیری می‌کند، اما به‌عنوان بیماری خاموش در جامعه گسترش یافته و به‌عنوان مادر بیماری‌ها مطرح و عاملی برای بسیاری از بیماری‌های خطرناک و تهدیدکننده سلامت مردم هستند.
 
این ۲ بیماری به همراه عوارض بسیار شایعی که ایجاد می‌کنند، همچون حملات قلبی، سکته‌های مغزی و نارسایی پیشرفته کلیه و دیالیز و قطع عضو – هزینه‌های سنگینی را به بیماران، خانواده‌ها، جامعه و دولت تحمیل می‌کنند.
 
 پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا برای همه افراد ۱۸ سال و بالاتر و بانوان باردار در همه گروه‌های سنی از روز شنبه ۲۰ آبان آغاز ‌می‌شود.
 
افزایش نسبت شناسایی و شروع مراقبت و درمان در بیماران مبتلا به دیابت و پرفشاری خون در کشور و همچنین افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص زودرس و کنترل دیابت و فشارخون بالا از اهداف این پویش است.
 
در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا به غربالگری و گردآوری، پردازش و تحلیل داده‌های مهم‌ترین عامل خطر دیابت و فشارخون بالا پرداخته می‌شود.
  • گروه خبری :
  • کد خبر : 133076
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

فیلم‌ها

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نشانی: 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 8
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 29706
تعداد کاربران بر خط 0